העברת שרת וירטואלי (מתאים גם לשרת פיזי) בין ספקי הוסטינג

מדוע צריך לבצע העברת שרת וירטואלי?

קיימות סיבות רבות:

הספק הקיים, אינו מספק אותו שירות כמו פעם (לדוגמא עקב גדילה שאינה מאפשרת לו לתת לכם שירות איכותי כפי שסיפק בעת ההצטרפות לשירות),

מצאתם ספק עם שרתים חדישים שמאפשרים לשרת הוירטואלי שלכם לפעול במהירות גבוהה יותר,

השרת הפיזי שלכם מיושן,

קיבלתם הצעה במחיר טוב יותר, ועוד.

התהליך המתואר כאן מתאים להעברת שרת וירטואלי, ויפעל גם במקרה של העברת שרת פיזי.

איך מבצעים את ההעברה?

מרימים אלינו טלפון ומבקשים להעביר, אנו נטפל בהעברה, ללא תשלום. ברוב המקרים ההעברה אינה יוצרת הפרעה (Downtime) בשירות המסופק ע"י השרת שלכם הארוכה משעה (בערך לכל 100GB  של מידע על השרת שלכם תידרש הפסקת שירות שאורכת כ 30 דקות, בעת המעבר).

כיצד אנו מבצעים את ההעברה?

תהליך ההעברה, כולל 3 שלבים: גיבוי ראשוני מלא, העלאת שרת לבדיקה וטיפול בדומיינים, העתקה סופית של המידע שהשתנה, והפעלה בסוף התהליך של השרת החדש במקום הישן.

גיבוי Snapshot מלא ראשוני של הדיסקים המחוברים לשרת הוירטואלי (או הפיזי) שלכם

תחילה אנו מגבים את כל הדיסקים של השרת הקיים שלכם, דרך האינטרנט. זהו גיבוי מיוחד, גיבוי Snapshot. הגיבוי מעביר את תמונת הדיסקים המחוברים לשרת הוירטואלי שלכם, כפי שהיו ברגע הקצר שבו הופעל הגיבוי. במהלך זמן הגיבוי השרת שלכם ממשיך לעבוד ולכתוב לדיסקים. בהתאם לרוחב הפס שמקצים להעברת הגיבוי, משך הזמן שגיבוי ראשון זה אורך. לדוגמא אם מקצים רוחב פס של 5Mbps, העברת גיבוי של דיסק עם נפח מידע 100GB תארך כ 24 שעות (הגיבוי המועבר דחוס, ולכן מהיר יותר מזמן העברת כל ה 100GB). אין צורך בשטח דיסק פנוי על השרת שלכם בעת ביצוע הגיבוי. הגיבוי מועבר ישירות אל שרת גיבויים.

הצמדת הדיסקים שהועברו בגיבוי לשרת הוירטואלי החדש

לאחר שהסתיים הגיבוי המלא הראשוני, אנו מצמידים את עותקי הדיסקים לשרת וירטואלי אצלנו, ומפעילים עותק של השרת (עותק זה אינו העותק הסופי, הוא אינו עדכני ומפגר בכ 24 שעות (בהתאם לכמות המידע בדיסקים שלכם) אחרי השרת הפעיל שלכם). ההפעלה הזו נועדה לבדיקות והכנת רשימה של פעולות שצריך לבצע לאחר העתקת העותק הסופי. בשלב זה תוכלו להיכנס לעותק השרת ולוודא שמלבד היותו עותק לא עדכני, הוא זהה לשרת המקור (כל התוכנות מותקנות, כל בסיסי הנתונים וההגדרות קיימים).

טיפול ב DNS

בהתאם לפעילות  השרת (לדוגמא הטיפול בשרת המארח מספר גדול של דומיינים, יהיה שונה מהטיפול בשרת המארח אפליקציה מורכבת אחת על דומיין אחד), אנו מעדכנים את הדומיינים המופנים אליו. בשלב זה אנו מקטינים את ערך ה TTL של רשומות הדומיינים ל כ 5 דקות. באופן זה לכשיועתק השרת הסופי, נוכל במהירות לשנות את הפניות הדומיינים (תוך 5 דקות יעודכנו הדומיינים לפניה אל השרת החדש). הטיפול בדומיינים המתארחים על השרת יכול להתבצע גם לפני שלב ההעתקה.

העברת הסקטורים שהשתנו בדיסקים מאז הגיבוי הראשון של השרת המועבר בזמן זה השרת שלכם אינו פעיל

כעת נבצע את ההעברה הסופית. בשלב זה, אנו מפסיקים את פעולת התוכנות על השרת שלכם (בסיסי נתונים, שרת Web ועוד ומשאירים רק את השירותים הבסיסיים של מערכת ההפעלה פעילים). בזמן זה האתרים שלכם המתארחים על השרת אינם פעילים.

אנו מבצעים גיבוי Snapshot שני. הפעם הגיבוי הוא רק של הסקטורים בדיסקים שהשתנו מאז הגיבוי הראשון. גיבוי זה מושלם במהירות (כי מגובה רק המידע שהשתנה ב 24 שעות האחרונות, מניסיוננו כ 10 דקות לכל 100GB, תלוי בכמות המידע שהשתנה על השרת).

לאחר השלמת גיבוי שני זה, אנו משחזרים אותו, לתוך העותק שהעתקנו בשלב הראשוני. כעת יש בידנו עותק מלא ועדכני של הדיסקים של השרת הישן, המאפשר לנו להשלים את ההעברה. אנו מדליקים את השרת החדש במקום הישן עם כתובת איי פי החדשה, ומכוונים את כל הדומיינים לכתובת האיי פי החדשה (הפניית הדומיינים מתבצעת במהירות, תוך כ 5 דקות בגלל שדאגנו קודם להגדרת הדומיינים עם TTL קצר).

השלמת ההעברה

לאחר שהשלמנו את ההעברה, אפשר לבקש מהספק הקודם לסגור את השרת. התהליך פועל גם על שרתי Windows  (החל מ Windows Server 2003/XP. בגרסאות מוקדמות יותר של Windows טכנולוגיית גיבויי ה Snapshot Volume Shadow Service לא קיימת) וגם על שרתי Linux ו FreeBSD.

מידע נוסף

נשמח לשמוע ולייעץ על אופן העברת השרת.

טל': 072-2785000